Halkın Sesi

halkin

Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Düşüncelerinizi, önerilerinizi bizimle paylaşın. Yorum yazmak için sayfanın altındaki mesaj formunu doldurarak göndermeniz yeterlidir.

Eğer bize ulaştırmak istediğiniz doğrudan bir iletiniz varsa “İletişim” sayfamızı kullanabilirsiniz.

Print Friendly, PDF & Email

“Halkın Sesi” için 18 yorum

 1. Merhabalar;
  Belediyemizin çarşı içerisindeki otopark sorununa yaklaşımı hem tepkileri hem de ironik eleştirileri gündeme getiriyor.
  15 dakika bekleme süresi olan Vatan cad.-1 (sinema cad.) 4 lira verirken bir cadde yukarda heykel önünde 5 dakika bekleme süresi olan yere geliyorsun saati5 tl …!
  Bunlar Avanos gibi küçük bir ilçede olmaması gerek komik uygulamalar. kaldı ki insanlar artık park yerleri boş olmasına rağmen otopark ücreti vermemek için dolmuş durağına ya da park etmiş birisinin ardına durup işlerini halletmeye çalışıyor. Yani siz düzen sağlayalım derken düzensizliğe itiyorsunuz insanları.2buçuk liraya iki ekmek alacak vatandaştan 5 lira park ücreti talep etmek hakkaniyetli bir davranış değil.
  Bu konuyla ilgili daha vicdanlı ve mantıklı bir ücretlendirme yapılmasını ve bekleme süresinin 15 dk olması herkes için daha sevindirici olacaktır.

 2. Bütün birim amirlerinin de katılacağı “HALK GÜNÜ “toplantıları yapılmasını öneriyorum. Bu yolla sorunların daha hızlı çözüleceğine inanıyorum. Saygılarımla

 3. İyi çalışmaiar.Avanos otobüs saatlerinin duraklara yazılmasını sağlayabilirmisiniz.Dışarıdan veya Avanostan birçok kişi durakta otobüsün geliş saatini soruyor ve eleştirilerde bulunuyor.Nevşehirde Avanos otobüsü beklerken diğer ilçelerin otobüsleribirden fazla gelirken Avanos otobüsü bir kere geliyor aynı saat aralıklarında…

 4. Sevgili Başkanım, Avanos ırmak kenarında park boyu adım başı “mangal yakmak, semaver yakmak yasak” yazıyor ama mangal ve semaverler, dumanlar, kokular ortalığı sarıyor.. Lütfen uygula(ya)madığınız yasağı koymayınız, zira inandırıcılığı kalmıyor.. Ya da mangal yakmak isteyen vatandaşlar olabilir, haklarıdır, onlara ayrı bir yer tahsis edilebilir… İlgilerinize saygılarımla….

 5. Avanos Belediye Başkanı Sayın Alper İBAŞ öncelikle sizi tebrik eder, görevinizde başarılar dilerim. Avanos için güzel işler yapacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Bende çalışmalarınıza katkımızın olabileceği düşüncesiyle bir istekte bulunacağım. Son yıllarda Avanos’a çok ciddi boyutta yerli turist gelmektedir. Hatta bazı zamanlarda insan kalabalığından dolayı asma köprüden geçmek bile zorlaşmaktadır. Böylesine güzel ilçemizin kızıl ırmak kenarındaki beton taşların yerinden kayması sonucu çok kötü bir görüntü oluşmaktadır. Lütfen bu durumun düzeltilmesini sizlerden rica eder, size ve ekibinize iyi çalışmalar dilerim.

 6. Bu yıl halk şenlikleri yapılacak mı yine???Belediyenizin internet sitesi duyuru bölümüne baktım ama herhangi bir etkinlikle ilgili duyuru yok..

 7. İyi çalışmalar. Kurban Bayramı’nda güzel ilçeniz Avanos’taydım. Temizlik ve peyzaj gibi pek çok açıdan başarılı bulduğum Avanos’u severek gezdim. Bunu belirtmek adına ne yazık ki yalnızca şikayet amaçlı kullanılan CİMER sisteminden sizlere bir teşekkür mesajı ilettim. Ama gördüm ki yalnızca Avanos değil, insanları da bir o kadar güzel ve nazikmiş. Mesajıma istinaden tarafıma göndermiş olduğunuz hediye için sizlere bir kez daha teşekkür etmeyi kendime borç bilirim. Başarılı çalışmalarınızı tebrik eder, devamlılığını dilerim.

 8. Merhabalar,
  Geçtiğimiz haftalarda (14.Temmuz.2019) Kapadokya turu için Ankara dan bir grup, tur şirketi ile Nevşehir’e geldik. Tur kapsamında Avanos’a da uğradık. Nevşehir’i ve Avanos’u, Göreme’ yi, Ürgüp’ü çok beğendik.
  Avansos ta bir arkadaşımız biraz büyük vazo vb hediyelikler aldı. Otobüse doğru yürürken bir marketin önünde kaldırım ve çöp kovası kenarına bırakılmış, içi boş, hafif çer çöp bulunan bir karton kutuyu vazoları otobüste içine yerleştirmek için alalım dedik.
  Arkadaşımız” öylece alıp gitmeyelim, market sahibinden izin alalım” dedi. Markete girip, izin istedi.
  Market sahibi de bunun üzerine “parayla alabilirsiniz tabi” dedi.. O kadar şaşırdım ve üzüldüm ki. Konu tabiki parası değil.Fakat büyük marketlerde bile kocaman kolileri parasız alabiliyorken, bu yaklaşım çok tuhaftı.
  Ve genel olarak, Nevşehir için bu konuda söyleyebileceğim maalesef herşey paraya dökülmüş. En ufak, minicik şeyler için bile para söz konusu.İnsanların dini imanı para olmuş.Maalesef…
  Ama Avanos çok güzel, belediye çalışmalarınız için tebrik eder, güzel günler dilerim.

 9. Sayın başkan merhabalar.bir niğdeli olarak avanos u gezdim gördüm çok beğendim tertemiz pırıl pırıl bir ilçe. Emegi gecenlerin eline saglik.Kızılırmak kenarına ilçe meydanına ya da sizin uygun gördüğünüz noktalara kamera konulup belediyenin sitesinde izleme imkanımız olabilir mi ? Gurbette yasayan hemserilerimiz icin guzel bir uygulama olur.Hemen her yerde var .benim nacizane talebim.iyi çalışmalar.

 10. Irmak kenarındaki çocuk parkında sadece 1 adet salıncak var ve o da bozuk ayrıca parkın kum oyun alanı çok pis ve köpekler sürekli pislik bırakıyorlar. Küçük çocuklu bir anne olarak tedirgin edici. Avanosa yakışmayan bir park ve ortam. Lütfen gereğini yapın. Hizmetleriniz için teşekkür ederim.

 11. Sayin baskan avanos ta tam kizilirmagin kenarinda guzel bir mevkide piknik alani mevcut. Ancak sanki bir ıssız ada havasinda yani su yok elektrik yok tuvalet yok buraya bi el atarsaniz avanos halkina bir hizmette bulunmus olursunuz saygilar

 12. MERHABALAR BAŞKANIM.
  ÖNCELİKLE HAYIRLI UĞURLU OLSUN YENI GOREVİNİZ. İSMİM KADİR İBAŞ. PEYZAJ MIMARIYIM. SOY ISMIMIZDEKI BENZERLIK NEDENIYLE YAZMAK ISTEDIM ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE HİÇBİR YERDE DUYMADIGIM ICIN COK ŞAŞIRDIM VE SEVİNDİM. DUSUNDUM KI ACABA ASLEN NERELISINIZ? BEN GIRESUN YAGLIDERELIYIM. Olur da mesaji görüp cevaplarsaniz cok memnun olurum. Kendinize iyi bakın. Sağlıcakla kalin..

  1. Merhaba Kadir ben Avanosluyum İbaş soyismi en çok Giresunda var. Facebook ta birçoğu ile arkadaşız. Belki bizde ordan geldik bilemiyorum. Sağlıcakla kal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir