Belediye Başkanımız Celal Alper İBAŞ’ın 10 Kasım Mesajı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ, 10 Kasım Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Türkiye’nin aydınlanmasının öncüsü; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 81. yıldönümünde, saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz dedi.”

Dört bir yandan işgal altına alınmış vatan topraklarında bir güneş gibi parlayarak bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakan Mustafa Kemal Atatürk, çökmüş bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş; siyasi ve askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece bizim tarihimize değil, Dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir. Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu, gösterdiği hedeflere her geçen gün biraz daha yaklaşmak, daha ileri adımlar atmak, Cumhuriyet’i ve onun değerlerini her koşulda korumak, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında, bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza söz vererek, O’nu bu ölüm yıl dönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Celal Alper İBAŞ

Avanos Belediye Başkanı

Print Friendly, PDF & Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir