Avanos Eski Belediye Başkanı Ruhi Top için Belediye Önünde Tören Düzenlendi

1994-1999 yılları arasında Avanos Belediye Başkanlığı görevini yürüten Emekli Albay Ruhi Top memleketi Avanos’ta toprağa verildi.

Emekli Albay Ruhi Top için cenaze namazı öncesinde, Avanos Belediye hizmet binası önünde tören düzenlendi. Emekli Albay Ruhi Top’un tabutu omuzlara alınarak belediye önüne getirildi.

Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce törendeki konuşmasında, Avanos Eski Belediye Başkanı değerli büyüğümüz Emekli Albay Ruhi Top’un Avanos’a büyük hizmetleri oldu. Avanos halkına hizmet etmeyi her şeyden çok önemsedi. Hayatın olağanüstü karmaşası içinde dahi çalışanlarına karşı bir baba, kardeş ve ağabey gibiydi. Herkesi onu bu örnek meziyetleri ile hatırlayacak. Hakkınız helal edin dedi.

Törene; Avanos Belediyesi çalışanları, Ankara, Kayseri, Nevşehir ve Avanos’tan Garnizon Komutanlığına bağlı askeri heyet, aile yakınları, sevenleri ve vatandaşlar katıldı. Belediye önünde düzenlenen törenin ardından Avanos Merkez Caminde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı ve Emekli Albay Ruhi Top’un tabutu askeri tören mangası tarafından Avanos Asri Mezarlığına götürüldü.

Ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Print Friendly, PDF & Email

“Avanos Eski Belediye Başkanı Ruhi Top için Belediye Önünde Tören Düzenlendi” için 1 yorum

  1. allah rahmet eylesin.ankara Yenimahalle de sevdiğim bir ağabeyimizdi.her zaman benim evimin önünden geçerdi.dürüst mert insandı ölümüne çok üzüldüm.malum şu sıralar avanosa gelmek isterdim.mekanı cennet olsun. nurlar içinde yat ağabey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir