Altında Milyonlarca Şehit Yatan Bu Sessiz Topraklar Bir Vatan Kalbinin Attığı Yerdir

Türk Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nün 103’cü anısal onurunu yaşayacağız.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş zaferi olan Çanakkale Savaşları; aziz şehitlerimizin anılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından önemlidir. Ayrıca büyük egemenlik mücadelesiyle başka milletlere de emsal olmuştur. Altında milyonlarca şehit yatan bu sessiz topraklar, bir vatan kalbinin attığı yerdir. Çanakkale Zaferi bu vatanın beraberlik ruhu ile yazdığı destandır.

Şehit ve gazilerin hiçbir değerle ölçülemeyecek fedakarlıklarının, milletin bu topraklarda hür yaşamasını sağlayarak adeta imkansızın başarıldığı Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin birlik ve beraberlik ruhunun yaşatıldığı gündür.

Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk ulusunu ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

Bütün halkımızın bu büyük zaferin gururunu kardeşlik ve barış duyguları ile en kuvvetli şekilde yaşamalarını temenni ediyorum.

İsmet İnce

Avanos Belediye Başkanı

Print Friendly, PDF & Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir