Avanos Turizm Çevre ve Şehir Estetiği Toplantısı Yapıldı

Avanos Turizm Çevre ve Estetiği konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Avanos Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Avanos Kaymakamımız Murat Çağrı Erdinç ve Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce tarafından esnafların iş yerlerine yaptırdıkları çeşitli ebat ve renklerdeki tabelaların oluşturduğu görüntü kirliliği  ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Avanos Kaymakamız Murat Çağrı Erdinç ve Belediye Başkanımız İsmet İnce tarafından toplantıda esnaflara şehir estetiği açısından tabelaların standar bir yapıya kavuşturulmasının oluşturacağı katkı hakkında bilgilendirme yapıldı. Şehircilik adına ilçemizde örnek çalışmaların gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla ilçe merkezinde faaliyet göstermek üzere kurulan Avanos Turizm, Çevre ve Estetik Kurulunu çalışmalarına başladı.

Avanos Turizm, Çevre ve Estetik Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, Avanos’un kültürel ve doğal mirasını korumak ve yaşatmak, sürdürülebilir turizm ve kalkınma perspektifini geliştirmek için kent estetiğinin önüne geçen çirkin tabelaların kaldırılarak tek tip tabela uygulamasına geçmek üzere çalışma başlatıldı.

Toplantıya, Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Kemal Çelik, Avanos Kent Konseyi Başkanı Mehmet Sarıtaş, STK ve siyasi parti temsilcileri, ilgili daire müdürleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Print Friendly, PDF & Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir