Kadın Medeni Dünyanın Aydınlık Yüzüdür

Belediye Başkanımız İsmet İnce “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajında; Kadın medeniyetin temel taşıdır. Kadın kendi başına emeğin vücut bulmuş halidir. Kadınlarımız toplum içinde ne kadar görev ve sorumluluk edinirse, toplum o ölçüde gelişme kaydeder. Kadının yaşam içinde öne çıktığı toplumlar kültürel yönden daha güçlüdür. Kadının bilgili olması, duygu ve düşüncelerini rahatça ifade edebilmesi, o toplumun geleceğinin ne kadar ilerilere gidebileceğinin de en belirgin göstergesidir.

Kadın bir ışıktır. Kadının olmadığı her yer karanlığa bürünür. Çünkü kadın, Medeniyetin aydınlık yüzüdür. Kadınsız Demokrasi olmaz.
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, toplumda kadını daha güçlü hale getirmek ve daha da belirginleştirmek için ilk adım olarak Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını vermiştir. Böylece kadınlarımız hem seçilen hem seçen olarak kadın erkek eşitliğinin sağlanması yönünde önemli bir adım atmayı başarabilmiştir. Kadın böylece ülkesinin gücüne güç katmıştır.

Türk kadını, çağdaş uygarlık yolunda yükselen bir değer olarak toplumumuzda birçok güçlüğe rağmen seslerini duyurmaya devam etmektedirler. Ama maalesef hala ezilen, eziyet edilen nice kadınımız da vardır. Onların yanında olmak ise her çağdaş bireyin insanlık görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın daha aydın, daha demokratik ve güzellikler içinde yaşayabilmesi umuduyla, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Print Friendly, PDF & Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir